Podporné skupiny dojčiacich mamičiek sú stretnutia viacerých dojčiacich mamičiek s deťmi spolu s poradkyňou pri dojčení.
Na týchto stretnutiach sú vítané nielen samotné mamičky a ich detičky, ale aj ich rodinní príslušníci a taktiež tehotné ženy, ktoré sa chcú pripraviť na dojčenie.

Stretnutia sú vedené poradkyňami pri dojčení vyškolenými o.z. Mamila.

Mamičky tu majú možnosť stretnúť sa s ľuďmi, pre ktorých je dojčenie bežná súčasť života s dieťatkom a porozprávať sa o veselých aj komplikovaných zážitkoch, ktoré im dojčenie prinieslo. Pri vzájomnej výmene skúseností spolu s informáciami od poradkyne mamičky častokrát nachádzajú kreatívne riešenia na mnohé situácie, ktoré so sebou dojčenie v praktickom živote prináša.

Stretnutia trvajú približne dve hodiny, program nie je fixný. Niekedy je po spoločnej dohode dopredu stanovená téma, ktorej sa poradkyňa s mamičkami v rozhovoroch venuje.
Na stretnutiach je možné dojčiť detičky bez obmedzenia, nakoľko tu všetci dobre rozumieme nutričnému aj psychologickému aspektu dojčenia ?

Ak sa potrebujete porozprávať o dojčení, hľadáte odpovede na to, ako zladiť bežný život s potrebami dojčeného dieťatka, chcete sa inšpirovať riešeniami iných mamičiek alebo len jednoducho potrebujete na chvíľu zmeniť prostredie, neváhajte a príďte si poklebetiť medzi nás ?

 

Viac informácii o dôležitosti podporných skupín si môžete prečítať na stránke Mamily tu.